menu

 


Biografie
Pochází z Rožnova pod Radhoštěm, kde získal hudební základy na místní LŠU šestiletým studiem oboru piano. Dále už jej učil jen a pouze život.

V devadesátých letech zahraniční angažmá  (Norsko, Rakousko, Německo , Švýcarsko) a souběžně spolupracuje s valašskomeziříčskou kapelou Mňága a Žďorp na deskách Furt rovně a Radost až na kost, k nimž patřila i dvě koncertní turné.

V létě roku 1996 zakládá kapelu Valašská bluesová společnost, hrající repertoár E.Claptona, G.Moorea, Roling Stones apod., která stále hraje a jejíž koncerty jsou vždy skvělou party.Spolupráce s ostravským Big bandem Edy Šurmana (nyní Jet Set Big band) započala v lednu 2006 a vzešla z ní deska Under My Skin.

V roce 2009 začíná spolupráce s Joe After triem s nímž v roce 2010 natáčí druhou desku One Night na níž se objevuje plejáda hostů jako Tereza Černochová, Michal Žáček a Ruda Březina a další.

Od roku 2020 s vlastní kapelou s moderním zvukem natáčí desku Over My Head, která představuje zejména skladby Franka Sinatry v nových až tanečních aranžích.

Od roku 2014 je zakladatelem a hlavním dramaturgem festivalu Jazzmenu (www.tka.cz/jazzmenu)

Věnuje se také autorské tvorbě - videoklip Odlétám ZBYNĚK TERNER - ODLÉTÁM - YouTube, či skládáním písní a textů pro jiné hudebníky.


© 2023 Zbyněk Terner
Facebook Instagram Youtube

Na stránkách používáme soubory cookies.
Nastavení

Odmítnout vše Přijmout vše

zavřít

Veškerá data se sbírají a používají anonymně a není možné je spojit s konkrétní osobou.Uložit nastavení
Odmítnout vše
Přijmout vše
Nezbytné cookies jsou nutné pro provoz stránek, statistické sbírají anonymní data pro analyzýzu návštěvnosti a marketingové umožní následné hodnocení nákupu, případně zobrazení relevantní reklamy.